Zindan Yapmakla Övünüyoruz!

16 Ekim 2017 Pazartesi, 11:21

Aksaray-Konya Karayolu Ticaret Borsası karşındaki araziye 2000 dönümlük arazi üzerine 7 adet cezaevi yapılacak. Türkiye´nin en büyük Yüksek Güvenlikli Cezaevlerinden biri yapılacağı ifade ediliyor.

Yaşadığımız zamanlarda modernitenin dayattığı teknoloji, güven vermeyen eğitim sistemi ve her geçen gün yozlaşan toplum yapısıyla hayatın her alanı zindana dönüşmüş durumda. Bu durumda her yer zindan konumuna gelmişken trilyonlarca para harcanarak yeni zindanlar inşa etmek ne kadar çözüm odaklı olacağı çok tartışılacak.

Adalet denilince akıllara “ceza ve infaz” dan başka bir şey getirmeyecek olan bu uygulamaların toplumun yarınları için endişeye sevk ediyor.

Cehalet ve fakirlikle mücadele edip gerçek anlamda kardeşliği inşa etmek gibi köklü çözümler dururken çareyi ceza ve infazda aramak inanç ve gelenek dokumuza uyuşmadığı biliniyor.

YÖK, Milli eğitim ve Diyanet işlerinin görevini gerçek anlamda yerine getirmemesinin sonucu olarak yeni zindanlar inşa etmek çözüm değil zulüm getireceği öngörülüyor.

İl müftüsünün ve Rektörün böyle bir icraat için protokolde poz vermesi hiçbir şekilde anlaşılır görülmüyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.