Yüz Yılın Anlaşmasını Hasan Dağına Tırmanarak Protesto Ettiler

04 Şubat 2020 Salı, 13:40

Konya İHH Arama Kurtarma(Search And Rescue) Ekibinden üç gönüllü Filistin’de yaşanan ve oldu bittiye getirilmeye çalışılan dayatmaları protesto etmek ve konuyu gündemde tutmak amacıyla Hasandağı’na zirve tırmanışı gerçekleştirdiler.

Pazar sabah başlayan tırmanışın saat 23.30da sona erdiği bildirildi. Konya İHH SAR Başkanı Fatih Mızrak bu tür etkinlikleri sıkça düzenlediklerini, böylelikle hem mazlumların sesini duyurmaya çalıştıklarını hem de muhtemel doğal afetlerle mücadele edecek bir kondisyonda kalmayı amaçladıklarını ifade etti.

Aksaray İHH Arama Kurtarma Birim Başkanı Vedat Dirican’ın da eşlik ettiği ekip, kısa bir mola sonrası Konya’ya hareket etti.

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz, her ilde arama kurtarma ekibinin büyük zahmetler ve fedakarlıklarla oluşturulduğunu, ilimiz, ülkemiz veya yurtdışında oluşabilecek afetlere profesyonel müdahele edebilecek gönüllülerin sayısını artırmak istediklerini belirtti. Ekibi tebrik eden Korkmaz, gönüllü insanları İHH’ya davet etti. 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir