12 Şubat 2020 Çarşamba, 10:21
Mustafa Bilgiç
Mustafa Bilgiç huseyni2006@hotmail.com Tüm Yazılar

Ümmetin Kadim Marşıdır Kudüs!

Bu günlerimiz şu gerçeği bir kez daha göstermiştir ki, bu ümmetin kurtuluşu için geçmişte ve gelecekte harekete sevk edecek olan marşın adı Kudüs’tür. Bugün Türkiye’nin Batısında Fatihin torunları, Doğusunda Selahaddin’in torunları Kudüs için fikir farklılıklarını bir kenara bırakarak yekvücut olmuşlardır. Tek ortak hedef, ortak dert ve ortak dava Kudüs olmuştur. Kudüs için var olduk, şükürler […]

Bu günlerimiz şu gerçeği bir kez daha göstermiştir ki, bu ümmetin kurtuluşu için geçmişte ve gelecekte harekete sevk edecek olan marşın adı Kudüs’tür. Bugün Türkiye’nin Batısında Fatihin torunları, Doğusunda Selahaddin’in torunları Kudüs için fikir farklılıklarını bir kenara bırakarak yekvücut olmuşlardır. Tek ortak hedef, ortak dert ve ortak dava Kudüs olmuştur.

Kudüs için var olduk, şükürler olsun ki Türkiye Müslümanları olarak varlık gösterebildik.

Kudüs bizi ayağa kaldırıyor, fark edebilenler için büyük bir imkândır. Demek ki üzerimize karabasan gibi çöken yorgunluğumuzu, yılgınlığımızı bir kenara atabiliyoruz. Aramızdaki fikir farklılıklarını bir kenara bırakabiliyoruz. Amaç Kudüs olunca birçok güzellik kendiliğinden gelebiliyormuş.

İstanbul’da, Diyarbakır’da, Sakarya’da yüzbinlerce insan Kudüs için toplandı, Haçlı emperyalistler ve Siyonist Yahudiler protesto edildi. Fevkalade muhteşem bir direniş tablosu sergilendi. Adana’da daha önce kapatılan Furkan vakfı taraftarları da vakfı geçtiğimiz hafta Kudüs’e destek buluşması düzenlemek istemişler fakat valilik izin vermemiş! Bu duruma tepki gösteren Alparslan Kuytul, “Filistin meselesi için miting yapılmasına dahi müsaade etmeyecekseniz neye müsaade edeceksiniz!” demiş. Çok isabet buyurmuş.

Söz konusu Kudüs olunca daraltmayın hiçbir şeyi, açın bütün kapıları. Zira başka bir şey değil, çevresi mübarek kılınan, bizi birleştirecek, güçlendirecek, ayağa kaldıracak olan Kudüs’tür. Bırakınız insanlarımız yaşasınlar bu kutlu sevdayı.

İnsanları anlamak büyük mesele! Özellikle de muhafazakâr dindar camialar bu anlamda sürekli sınıfta kalıyorlar! Bu yaptıkları sınıf tekrarı olmuyor gericiliğin, yobazlığın ve gereksiz asabiyetin kayıpları olarak kalıyor maalesef! Fikir, yol ve yöntem olarak bize uzak, bizden ayrı, bize karşı olanlar bizim olan bir dava(Kudüs) için bir şeyler yapıyor olsalar bile onları yok sayacağız, görmeyeceğiz öylemi? Çok yazık, büyük bir kayıp!

İşte bizi sürekli geride bırakacak olan bu ahmakça tavırdır, neden anlamak istemiyoruz! Siyonizm’e karşı olan Yahudiler var, ne güzel! Siyonistlere ve emperyalistlere karşı olan Latin Amerika ülkeleri, toplulukları var ne güzel değil mi? Kimi zaman bu kesimlerden Filistin’e destek mesajları verilir ve bu tablo tüm inananların hoşuna gider.

Sözün özü, CHP Kudüs’e destek mitinginde varlık gösterdi diye neden acayipleşiyor, bir takım güzel hasletlerinden, ahlakından firar eyliyorsun ey Müslüman kardeşim! Aleyhine de olsa adaletten şaşmamalı, hakkı tas tamam teslim etmelisin çünkü senin adın Müslüman, inancın İslam! Korkma sakın. Ama seni sen olmaktan çıkartan şimdiki gereksiz firarlarından kork!

Tepkilerimiz ve hiddetimiz sadece Kudüs’ü gasp eden Siyonistlere karşı olsun. Sevgimiz, muhabbetimiz, kardeşliğimiz ve şefkatimiz Kudüs diyen tüm insanlara olsun. Kudüs bizi birleştirecek olan hakikatin kendisidir, bunu idrak etmek zorundayız. Sürekli zihnimizi bombardıman altında tutan tetikçi ajansları ve onların borazanlarını bir kenara bırakıp Kudüs için atılan tüm adımları ve söylenen tüm sözleri tasdik etmeliyiz.

“Allah’a dayan, sa’ye sarıl, hikmete râm ol…
Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol.”

(Mehmet Akif Ersoy/Safahat/Gölgeler/Ayet Meali Hicr:56)

Mustafa BİLGİÇ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir