Türkiye’de Kadın ve Şiddet!

29 Kasım 2017 Çarşamba, 11:19

25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” olarak anılıyor. Kadına yönelik şiddet konuşulurken, kimin döneminde kadına daha fazla şiddet uygulandığı, hangi kesimin kadına daha büyük değeri verdiği tartışmaları devam ediyor.

Tartışmalardan birkaç gün önce “engelli Kur’an Kursu Hocası Ayşan Orakçı’ya Diyarbakır’da camide Kur’an-ı Kerim dersi verdiği için 2004 yılında hakkında açılan davanın mahkûmiyetle sonuçlanmasının ardından akşamın geç saatlerinde koçbaşıyla evinin kapısı kırılarak gözaltına alınıp cezaevine götürülmesi” olayı gündeme bomba gibi düştü.

Eve baskın yapan polislerin engelli Kur’an Kursu Hocası Ayşan Orakçı’yı ve çocuklarını aşağılaması, kötü muamelede bulunmaları kamuoyunun büyük tepkisine neden olmuştu.

Gelen tepkiler sonucunda Kur’an Kursu Hocası Ayşan Orakçı tekrar serbest bırakıldı. Tepkiler olmasaydı serbest bırakılmayacaktı!

Her dönemin gerçek mağdurları yaşanan son olayla birlikte bu ülkede ki sahipsiz Müslümanlar olduğunu bir kez daha ortaya koymaktadır. Ak parti iktidarının 15. yılında bile Müslümanlara yönelik muamelede 90 lı yıllara ait manzaralar yaşanıyorsa hukuk ve adalet adına bir arpa boyu yol alınamadığı anlamına geliyor.

Halka yönelik keyfi uygulamalarda bulunan faşist ve zorba zihniyetli yapıların devlet kadrolarında renk değiştirerek varlıklarını devam ettirdikleri gözden kaçmıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.