Toplu Ulaşım Zammına Tepkiler Artıyor

14 Ağustos 2017 Pazartesi, 11:43

Aksaray özel halk otobüsü toplu taşıma ücret tarifesinde değişiklik yapıldı. Yapılan değişiklikte öğrenci bileti 1,30₺ den 1.60₺ ye çıkarılarak 30 kuruş zam yapıldı. Yapılan zam öğrenci toplulukları tarafından tepkiyle karşılandı.

Bizim Aksaray haber sitesine konuyla ilgili değerlendirme de bulunan Aksa-Gençlik Topluluğu Başkanı Hamdullah ER, “hizmette her hangi bir ilerleme olmadığı halde ücret tarifelerinde zam yapılıyor, biz öğrenciler olarak sürekli balık istifi yolculuk yapmak durumunda bırakılıyoruz. Ulaşım araçlarının sadece rengi değişti, mavi otobüsler gitti sarı otobüsler geldi, değişen sadece renkleri oldu. Mesafeleri temel alacak olursak, sanırım iç Anadolu bölgesinde en yüksek ücret Aksaray’da ödenmektedir” dedi.

Asü Mefkûre Öğrenci Topluluğu Başkanı Ö. Mücahid TASALI ise “Yapılan zam kesinlikle kabul edilemez, fiyatların 1,30₺ den 1,60₺ ye yükselmesi fahiş bir artıştır. Biz öğrenci toplulukları olarak yapılan bu artışı kesinlikle doğal bulmuyoruz, verilen hizmetin çok çok üstünde bir artıştır. Her platformda bu zammın kabul edilemez olduğunu ifade edeceğiz, çeşitli etkinliklerle bu durumu protesto edeceğiz, belediye yetkilileri ile görüşmeyi düşünüyoruz.

Kampüste bulunan marketlerde ki ürün fiyatları da çok yüksek, genel piyasada ki ücretin üç katı pahalıya satış yapılmaktadır. Aksaray da öğrenciye farklı gözle bakıldığını görmekteyiz bunun düzeltilmesi lazım” diyerek sözlerini sürdürdü.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir