Tek Kurtuluşumuz Peygamberi Örnek Almaktır

29 Kasım 2017 Çarşamba, 20:17

Şuurlu Öğretmenler Derneği Aksaray Şube Başkanı Ahmet Pamuk, bizimaksaray.com sitesine açıklamalarda bulunarak düzenleyecekleri konferans hakkında bilgi verdi.

“Amacımız şuurlu öğretmenlerle Salih bir nesil yetiştirmektir” diyen Öğ-Der Başkanı Ahmet Pamuk derneğin amacına da değinerek “tek kurtuluş yolunun Peygamberi her alanda örnek almak” olduğuna vurgu yaparak sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Öğretmenlerin şuur sahibi olması çok önemlidir. Öğretmenler şuurlu olmazlarsa okulda öğrencilere neyi nasıl öğreteceklerini de bilemezler. Belki aynı müfredat üzerinde çalışma yapıyoruz fakat şuurla verilen bilginin yapılan eğitimin etkisi, verimliliği çok daha farklı olmaktadır.

 

Bizim sürekli verdiğimiz bir örnek var, “helal olan beş, haram olan on’ dan daha büyüktür”

Aksaray’da bizden önce de Öğ-Der’in çalışmaları vardı. Biz yaklaşık altı yıldır bu görevi sürdürmeye çalışıyoruz. Haftalık tefsir ve hadis sohbetlerimiz devam etmektedir.

Şu an Kutlu Doğum Programı üzerine yoğunluk vermiş bulunuyoruz. Bu etkinliğimizde Peygamber Efendimizin eğitimcilik yönünü anlatmaya gayret edeceğiz.

Merhum şairimiz Mehmet Akif Ersoy , “Bunaldı milletin afakı bir sabah ister” der.

Tam da milletimizin afakının bunaldığı bir zamanda yaşıyoruz. Bu sıkıntı ve buhrandan kurtulmanın tek yolu Rasulullah (s.a.v)’ı her alanda örnek almak, takip etmek olduğunu düşünüyoruz, bunu duyurmaya çalışıyoruz.

Eğitimde de Peygamberimizi örnek alarak kurtulabiliriz ancak. Konferansımızı da bu amaçla gerçekleştireceğiz inşallah. Umuyoruz ki bu nidamız öğrencilerimize, öğretmenlerimize ulaşır, haberdar olurlar, faydalanırlar.

Tek kurtuluş yolumuz İslam’dır. İslamsız saadet olmaz. Cihatsız İslam olmaz. Şuur olmadan da cihat yapılamaz.

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Aksaray Şubesinin 1 Aralık Cuma Akşamı saat: 19.30 da “En Güzeli En iyi Öğreten Eğitimci, Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)” konulu Konferansa konuşmacı olarak Öğ-Der Kayseri şube başkanı, İlahiyatçı/eğitimci yazar Halil İbrahim Kabak geliyor.

Konferans Aksaray Ticaret Odası Konferans salonunda yapılacak.

Not: Bayanlar için yer ayrılmıştır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.