25 Mart 2020 Çarşamba, 09:13
Mustafa Bilgiç
Mustafa Bilgiç huseyni2006@hotmail.com Tüm Yazılar

Suskunluğumuzu Şikâyet Eden Adam!

Ümmetin suskunluğunu Allah’a şikâyet eden adam, Şeyh Ahmet Yasin! Şikâyet ettiği durum nedir? Burada akıl duruyor ve tekrar düşünüyor, suskunluk ne kadar büyük bir kabahat, ne büyük bir suçtur ki bununla şikâyet ediliyoruz. Suskunluk! Bir şaşırma, yanlış yola sapma hali değil, düşmandan yana tavır koyma hali de değil, sadece suskunluk! Karşısında suskun kaldığımız durumlara bir […]

Ümmetin suskunluğunu Allah’a şikâyet eden adam, Şeyh Ahmet Yasin!

Şikâyet ettiği durum nedir? Burada akıl duruyor ve tekrar düşünüyor, suskunluk ne kadar büyük bir kabahat, ne büyük bir suçtur ki bununla şikâyet ediliyoruz.

Suskunluk!

Bir şaşırma, yanlış yola sapma hali değil, düşmandan yana tavır koyma hali de değil, sadece suskunluk!

Karşısında suskun kaldığımız durumlara bir bakalım, tamamen vakıf olduğumuz mevzulardır, bilgi sahibi olduğumuz gelişmelerdir. Hangi olay olursa olsun suskun kaldığımız konunun vardır bir sebebi. Hiç kimse gelişen olaylar karşısında sebepsiz yere suskun kalamaz.

“Bundan 10 yıl kadar önce Kudüs’ te Müslüman nüfusu 750 bin civarında iken bu gün 300 bin civarına düşmüştür. Kudüs’teki Müslüman nüfus tüm dünyanın gözü önünde her gün birer birer yok olmaktadır! Bununla birlikte Kudüs’ten gönderilen ve katledilen her Müslümanın yerine yeni Yahudiler yerleştirilmektedir. Bu durum gizliden gizliye sürdürülen bir politika değil aleni bir şekilde gerçekleştirilen işgal girişimidir.”

Tüm insanlık ve Müslümanlar bu gerçeğin farkındadırlar. Her gün adım adım gerçekleştirilen işgalin ve katliamların şahidiyiz, farkındayız ve suskunuz! İşte bu durumumuzu şikâyet etmektedir Şeyh Ahmet Yasin!

O gerçek bir İslamcı, şuurlu bir Müslüman olduğu için Siyonist Yahudileri değil Ümmeti şikâyet etmektedir! Tıpkı Mehmet Akif gibi, Muhammed İkbal gibi…

Çünkü Siyonist Yahudiler kendi inançlarının, ideallerinin gereklerini yerine getirmektedirler. Lakin Ümmet denen şu kalabalık kendi inançlarının, siyasetlerinin gerektirdiği gibi davranmamaktadırlar. Bırakınız eylemi bir ses dahi çıkaramamaktadırlar. Suskunlar! Şeyhi derinden yaralayan hal budur.

Ümmetin bu tavırsızlığı karşısında Şeyh Ahmet Yasin Müslümanları ne şekilde niteliyor bir bakalım;

✓ Suskun ve Acizler!

✓ Helak olmuş Ölüler!

✓ Kalpleri sızlamayanlar!

✓ Utanmazlar!

✓ Katillere karşı durmayanlar!

Evet, tüm bu ağır ifadeler ümmet için kullanılmıştır.

Demek istemiştir ki, itidal diye diye geldiğiniz durum, koyun sürüsünden beterdir. Hiç olmazsa bir ses verin, yeter bu suskunluğunuz yeter! Bir takım gelecek kaygısını bahane ederek suskunluğu tercih etmek zillet halidir, Müslümana zillet yakışmaz. Şeyhin beddua yerine geçecek olan bu şikâyetine hedef olmamak için olsa bile ses vermeli Müslüman! Sadece ses!

Şehadetinin 16. Yılında Siyonist İsrail askerleri tarafından sabah namazı çıkışında uçaktan atılan füzelerle hunharca katledilen Kudüs muhafızı, Hamasın kurucusu olan büyük öğretmen Şeyh Ahmet Yasin’i rahmetle ve minnetle anıyoruz. Yolu yolumuz, Onun davası bizim davamızdır.

Mustafa BİLGİÇ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir