Sokağa Çıkma Yasağına Uymayanlara 392 TL Ceza Kesildi

25 Mart 2020 Çarşamba, 14:50

Aksaray’da sokağa çıkma sınırlandırmasının ardından günlerce sokak sokak gezerek 65 yaş üstü vatandaşları uyaran polis ekipleri, bugün evlerine gitmemekte ısrarcı olan ve sokaklarda uyarılara rağmen eve gitmeyen 65 yaş üstü vatandaşlara 392 TL para cezası kesti.

Tüm dünyayı tehdit eden ve birçok ülkede binlerce insanın ölümüne neden olan Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığının 65 yaş üstü ve kronik hastalara yönelik getirdiği sokağa çıkma sınırlandırmasına uymayan vatandaşlar sokaklarda gezmeye devam ediyor.

22 Mart 2020 tarihinde saat 24.00 itibari ile uygulamasına başlanılan sokağa çıkma sınırlandırmasında Aksaray’da polis ve zabıta ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı.

4 gün boyunca sokak sokak, cadde cadde görev alan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri her yerde polis araçlarından anonslar yaparak 65 yaş üstü vatandaşları ve kronik hastaları halk sağlığının korunması kapsamında sokağa çıkmamaları için uyardı.

Ayrıca sokaklarda 65 yaş üstü ve kronik hasta olan yaşlıların denetimini yapan polis ekipleri günlerce yaşlıları evlerine gitmeleri konusunda sürekli olarak uyardı. Belediye ekiplerinin de mahallelerde anons yapmasının ardından Aksaray’da korona virüsüne karşı etkin bir mücadele sürdürülürken bugün yine sınırlandırmaya aldırış etmeden sokağa çıkan ve polis ekiplerinin uyarılarına rağmen ısrarla eve gitmeyen bazı yaşlılara ‘Sokağa çıkma sınırlandırmasına uymamak’ suçundan 392 TL para cezası kesti.

Kaynak: Aksarayber68

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir