Okul ve İşçi Servisleri Dezenfekte Edildi

12 Mart 2020 Perşembe, 12:26

Aksaray Belediyesi vatandaşların toplu olarak kullandıkları alanlarda ve toplu ulaşım araçlarında bulaşıcı hastalıklara karşı tedbir almaya devam ediyor.

Halk sağlığını korumak ve bulaşıcı hastalıkların önüne geçmek için dezenfeksiyon çalışmalarını artıran Aksaray Belediyesi ekipleri, daha önce şehir içi ulaşımı sağlamak için kullanılan toplu taşıma araçlarında ve toplu kullanım alanlarında ilaçlama çalışması yapmıştı. Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları doğrultusunda vatandaşlara hijyenik bir ortam sunma gayreti içerisinde çalışan Aksaray Belediyesi ekipleri, son olarak okul servislerinde ve işçi servislerinde ilaçlama çalışması başlattı.

Şehirlerarası Otobüs Terminali arkasında bulunan otoparkta başlatılan ilaçlama çalışmasında yaklaşık 223 aracın ilaçlandığı bilgisi yetkililerce bildirilirken şehir içi ulaşımda öğrenci servisi ve işçi servisi olarak kullanılan tüm araçların dezenfekte edileceği bilgisi paylaşıldı.

İnsan sağlığına zararlı tüm bakteri ve virüslerin yayılmasını engellemek için başlatılan çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer; ‘’Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için çok önemli. Halkımıza temiz ve hijyenik ortamlar sunabilmek için büyük titizlik gösteriyoruz. Öğrenci servislerinde ve işçi servislerinde yaptığımız kapsamlı dezenfeksiyon çalışması ile öğrencilerimizin ve işçilerimizin sağlığını olumsuz yönde etkileyecek virüs ve bakterilerin yayılmasını önleyeceğiz’’ Dedi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir