Müslüman Bilim İnsanları Öğrencilere İlham Kaynağı Olacak

15 Eylül 2020 Salı, 16:49

Şehrin en büyük kütüphanesi olan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Kütüphanesi’nin duvarları, kendi çağlarında bilime yaptıkları önemli katkılarıyla bilinen Müslüman bilim insanlarının ve filozoflarının bilgilendirme panolarıyla süslendi.

ASÜ Kütüphanesi gerek basılı ve elektronik kaynak gerek fiziki imkânlar gerekse kullanım kolaylığı gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Pandemi münasebetiyle kullanıcıların bir süredir uzaktan bağlantı yöntemleriyle erişebildiği kütüphaneyi, normal şartlarda her gün binlerce öğrenci ziyaret ediyor.

Hali hazırda şehrin en büyük kütüphanesini gerek içerik gerekse fiziki bakımdan geliştirme çalışmaları da devam ediyor. Bu kapsamda kütüphane duvarları, kendi çağlarında bilime yaptıkları katkılarla insanlığa ufuk açmış, bugün de fikirlerinden ve eserlerinden yararlanılan bilim insanları ve filozofların bilgilendirme panolarıyla süslendi.

Panolarda bilim insanlarının resimleri, kısa hayat hikâyeleri ve çalışma yaptıkları alana ve üretimlerine dair bilgiler aktarılıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir