Milli Eğitim’den “Kur’an Pınarı Meal Sınavı”na Engel!

30 Ekim 2017 Pazartesi, 14:02

Kur’an Nesli Platformu’nun Türkiye genelinde düzenlediği Kur’an’ı Kerim/meal sınavına Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü, okul talep dilekçesine olumsuz yanıt verdi.

Tüm Türkiye’de düzenlenen meal sınavına geçen yıl da okul tahsisinde olumlu yanıt vermeyen Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü, prosedürleri bahane ederek bu yıl da verilen dilekçeye olumsuz yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı’nın dindar nesil ve kültürel anlamdaki eksikliklerin altını çizerek vurguladığı sosyal/kültürel etkinliklerin yaygınlaştırılmasına yönelik açıklamalarına rağmen, Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü’nün herhangi bir okulda sadece iki saatliğine yapılacak olan Kur’an Meali yarışması için olumsuz cevap vermesi, tepki çekecek bir karar olarak değerlendiriliyor.

Toplumun yozlaştığı, yeni neslin teknoloji ve modern meşguliyetlerle savrulduğu bu zamanda toplumun geleceği için son derece önemli olan etkinliklere destek yerine engel olunması, hiçbir şekilde anlaşılabilir bir durum olarak değerlendirilemiyor.

Türkiye’nin her yerinde hiçbir engel olmaksızın gerçekleştirilen Kur’an Meali Sınavına sadece Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğünden gelen bu engelin sebebi anlaşılamıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.