Mevlid-i Nebi Etkinliğine Davet

22 Kasım 2017 Çarşamba, 11:18

Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AKSA-DER) Hz. Muhammedin doğum yıldönümü münasebetiyle 26 Kasım 2017 Pazar akşamı 19:30 da “Rahmet Barış ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed” temalı etkinlik düzenleyecek.

Pazar Aksaray il müftülüğü karşısında, Park site yanında bulunan Gala Düğün salonunda düzenlenecek olan etkinlikte Mehmet Emre hoca konuyla ilgili bir konuşma yapacak. Grup İhya’nın ilahi ve ezgileri seslendirecek. Programda bayanlara yer ayrılacak.

Etkinlikle ilgili açıklamada bulunan AKSA-DER yönetim kurulu başkanı Mustafa Bilgiç, “Bu gün tüm insanlık peygamberin getirdiği güzel ahlak, gerçek adalet ve barış anlayışına muhtaçtır. Peygamberimizin bize bıraktığı tüm güzellikler bizzat kendisi tarafından yaşanmış, tatbik edilmiş ve en güzel sonuç alınmıştır. Bu gün bizlerde onu anlamak ve bize bıraktığı sünnetini yaşamak, Kur’an’a uygun bir yaşam düzeni kurmak için her vesileyi değerlendirerek o’nu gündemimizin merkezine alıyoruz. Pazar akşamı düzenleyeceğimiz bu etkinliğe tüm kardeşlerimizi aileleriyle birlikte Mevlid-i Nebi’de buluşmaya davet ediyorum.” dedi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.