Liseli Öğrenciler Mustafa Kutlu’yu Anlattı

14 Şubat 2020 Cuma, 14:41

Anadolu Mektebi Aksaray Okuma Grubunun hazırladığı ‘Hikayemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi Mustafa Kutlu’ paneli düzenlendi.

Aksaray Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Aksaray Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda Anadolu Mektebi öğrencileri, Mustafa Kutlu’yu anlattı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Aksaray Valisi Ali Mantı, “Anadolu Mektebi inanıyorum ileride adaletli ve barış içerisinde ülkemizde yetişen bireylere birer ışık olacak” ifadelerini kullandı.

Vali Mantı, “Dünyada ve ülkemizde adalet, barış ve kalite” diyerek bu 3 kavram üzerinde durulmasının önemini belirtti.  Vali Ali Mantı konuşmasının devamında: “Kanunlara uymayanlar toplumun refahını bozar. Dünyada milyonlarca yasa var ama yasalarla düzeni sağlayabiliyoruz. Çıkardığımız yasalar adalet ve hukuka uygun olması lazım. İkincisi barış; aklımızla vicdanımız insanlarla insanın, insanlarla fıtratın barışması lazım. Fikirler serbest ortamda tartışılamasa bizleri çok büyük felaketler bekliyor. Üçüncü olarak kalite. Ne yaparsak yapalım kaliteli yapalım. Kaliteli insanlar yukarı doğru yükselir. Anadolu Mektebi inanıyorum ki ileride adaletli ve barış içerisinde ülkemizde yetişen bireylere birer ışık olacak.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir