Kurtarın Bu Çocukları!

05 Temmuz 2018 Perşembe, 17:27

Toplumun geleceği ve toplumun en kıymetli emaneti olan çocuklar kurtarılmayı bekliyor. Sıcak havaya rağmen gün boyu dışarıda, yol kenarlarında tutulan çocukların hayatı sefalet ve perişanlık içinde geçiyor.

Dilencilerin yanında taşıdıkları bebekler ve çocuklar kurtarılmaya muhtaç durumda olduğu halde yetkililerin bu durumu sadece seyretmekle kalmaları vicdanları yaralıyor.

Bebekleri ve çocukları gün boyu yanlarında bekleten dilenciler şehir merkezinin her caddesinde vicdanları derinden yaralıyor insanlık sadece seyretmekle yetiniyor.

Sıcak hava, toz, çevre kirliliği, gürültü kirliliğine aldırmayan dilenciler son derece zayıf ve hassas bünyeye sahip olan bebekleri akşama kadar yanlarında bekleterek istismarda kullandıkları dikkatlerden kaçmıyor.

Aksaray merkezinde son zamanlarda dilencilerin sayısında ciddi bir artış gözleniyor. Dilenciliği geçim kapısı haline getiren kadın ve çocukların dilenciliği terk etmeleri için kamuoyunda caydırıcı yöntemlerin uygulanması bekleniyor. Çeşitli zamanlarda zabıtanın yaptığı klasik operasyonlarda hiçbir caydırıcılığın olmadığı görülüyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.