Kur’an Kursu Finali Düzenlendi

10 Ağustos 2017 Perşembe, 13:04
Kuran Kursu Finali

Aksaray Birlik vakfı Şubesi ve Aksaray Enderun Aileyi Koruma Eğitim ve Kültür Derneği tarafından organize edilen Yaz Okulu Kur’an Kursu Finali Düzenlendi.

03 Temmuz – 09 Ağustos tarihleri arasında Enderun Aileyi Koruma Derneği ve Birlik Vakfı Aksaray Şubesi tarafından gerçekleştirilen Enderun Yaz Okulu düzenlenen muhteşem kapanış programı ile sona erdi.

Kapanış programı, Birlik Vakfı Aksaray Şubesi Başkanı Mustafa Karahancı’nın geçtiğimiz günlerde vefat eden babası Rezzak Karahancı için okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Daha sonra selamlama konuşması için kürsüye gelen Enderun Aileyi Koruma Derneği başkanı Mehmet Çekiç: Bu sene Aksaray Merkez Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen yaz okulunun 5,5 hafta sürdüğünü, çok yoğun bir taleple karşılaştıkları için kayıtları durdurmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Tüm velilere ve öğrencilere gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.  Ayrıca yaz okulunda 8-16 yaş arasındaki kız ve erkek öğrencilere ayrı ayrı gruplarda Kur’an-ı Kerim yüzüne okuma ve ezberi dersleri, Siyer dersleri, ahlak ve adab dersleri, ibadet dersleri yaptıklarını; tüm bu dersler işlenirken amaçlarının çocukları bilgiye boğmak değil, onlara bu dersleri sevdirmek olduğunu dile getiren Çekiç, Yaz okulunda dersler dışında her hafta yüzme, halı saha ve diğer sportif etkinlikler, Kılıçarslan parkında piknik ve oyunlar, sinema saatleri, kısa film atölyeleri, zeka oyunları şeklinde düzenli etkinlikler yaptıklarını ve Aksaray Gençlik Merkezi ile ortaklaşa Ihlara Vadisi gezisi ve Hasandağı pikniği düzenlediklerini belirtti.

Program yaz okuluna katılan öğrencilerin birbirinden güzel sunumları ile devam etti. Program sonunda öğrencilere katılım belgeleri takdim edildi. Başkan Çekiç emeği geçen tüm görevli arkadaşlara teşekkür ederek, yaz okulunda her sene daha fazla öğrenciyle çok daha güzel bir şekilde eğitim verme gayretinde olduklarını belirtti.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir