Kudüs Sevdalısı Topluluklar Yürüyüş Düzenlediler

15 Aralık 2017 Cuma, 16:33

ASÜ’de Kudüs davasına duyarlı olan topluluklar bir araya gelerek Kudüs’ün özgürlüğü için kampüste yürüyüş düzenlediler. Yürüyüş sonrası basın açıklaması yapılarak Emperyalist ABD’nin Kudüs kararına tepki gösterildi ve işgalci Siyonist İsrail’e lanetler yağdırıldı.

Kudüs İçin bir araya gelerek vahdet tablosu oluşturan topluluklar bu haftayı “Kudüs Haftası” olarak ilan etmişlerdi. Topluluklar, bu çerçevede kampüste Kudüs konulu fotoğraf sergisi, “Müslüman Gencin Yüreğindeki Sevda Kudüs” konulu konferans ve son olarak da Kudüs İçin yürüyüş ve basın açıklaması düzenlediler.

Yürüyüş esnasında öğrenciler hep bir ağızdan “Kahrolsun İsrail-İşbirlikçi ABD, Oluk oluk kan aksa kurtulacak El Aksa, Kudüs bizimdir bizim kalacak, kahrolsun ABD, kahrolsun İsrail” sloganları atarak Kudüs’e sahip çıktılar.

Yürüyüş sonrası kampüste yapılan basın açıklaması şu şekilde,

Kudüs Basın Açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail’in kanlı ortaklığı ve işgal planları devam ediyor. 

2003’de ABD dışişleri bakanı tarafından “Ortadoğu’da 22 ülke dönüşüme uğrayacak” söylemi harap olan onca ülkeden sonra, 2017’de başkent değiştirme noktasına gelmiştir.

Siyonizm taşeronu Trump, Filistin’in başkenti Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarına ve Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacaklarına dair açıklamalarda bulunmuştur.

Kudüs’le ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf ABD’yi de İsrail’i de hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya bırakacaktır.

ABD, Afganistan’dan Irak’a, Suriye’den Libya’ya, Yemen’e bütün dünyaya katliam yayan seri bir katildir.

ABD kendi kıtasından çıkıp, Orta Doğu’da işgalci İsrail’in planlarına öncü kuvvet olarak zemin hazırlamaktadır. Bu çıkış aynı zamanda ABD’nin bu plandaki yerini alenen ayyuka çıkarmaktadır.

Bu plan bölgemizi ve insanlığı tehdit eden, Irak’ı parçalayan, Suriyelileri mülteci hale getiren, bir ucu Türkiye’mize dayanan Siyonizm planıdır. Kudüs meselesi bu plandan gayrı bir mesele değildir.

ABD’nin aldığı bu karar sadece Müslümanları ilgilendiren bir karar değil vicdan sahibi olan her insanı ilgilendiren bir karardır. ABD burada insanlığa karşı da bir suç işlemektedir çünkü bir milletin ve devletin sınırları içerisinde başka bir devlet adına temsilcilik açma gibi bir işgal girişiminde bulunmuştur.

Elindeki kara propaganda gücü ile İslam’ı ve Müslümanları terörle özdeşleştirmeye çalışan ABD’nin, sadece dünya silah ticaretindeki liderliği ile dahi terörün yuvası olduğu tescillidir.

Dostunu düşmanını bilemeyen, dostunu düşmanını seçemeyen toplumlar yüzüstü düşmeye mahkûm kalırlar.

Biz her zaman söyledik ve söylemeye devam ediyoruz:

ABD’nin gölgesinde bir yere varılmaz ve Siyonist İsrail sözden, hamasetten değil ancak güçten anlar.

Kadim bir İslam şehri olan Kudüs’ü, ilk kıblemiz olan Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak nitelendirmek açık bir savaş çağrısından başka bir şey değildir.

1967’de İsrail’in Doğu Kudüs’ü işgal etmesi, 1980’de ilhak etmeye kalkması ve bugün ABD’nin o zamandan beri fiilen İsrail’in işgali altında olan Kudüs’ü başkent olarak addetmesi işgali resmen tanımak manasına gelmektedir.

Biz bırakın Kudüs’ü israil’in başkenti olarak tanımayı tel avivi dahi israilin başkenti olarak kabul etmiyoruz. Ortadoğunun gayri meşru çocuğu israil derhal filistin topraklarını terk etmelidir.

Kudüs bizim onurumuzdur, iffetimizdir. 

Siyonizm’in kuklası Trump ve politika yapıcıları bu küstahlıktan ve hadsizlikten mutlaka vazgeçmelidirler. Ancak biz biliyoruz ki Trump bu söylemlerinden vazgeçse de, bu söylemleri bir süre rafa kaldırsa da asırlık hesap başka bir anda yine günyüzüne çıkacaktır. O sebepten, Üniversite gençliği müteyakkız ayaktadır. 

Üniversite gençliği hiçbir işe yaramayan kınamalar ya da lanet okumalardan bıkmış usanmıştır.

Kudüs, İslam’ındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır.

Kudüs, Müslümanlarındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır.

Bu coğrafyada huzurun iki şartı vardır:

Bir. Amerika mutlaka evine geri dönecektir.

İki. İsrail mutlaka işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacaktır.

Hamaset yapmıyoruz.

Allah’a ve ahiret gününe inanıyoruz.

Bu coğrafyanın gençleri Moğol istilasının nasıl üstesinden geldiyse, 19 Haçlı seferini nasıl boşa çıkardıysa, bugün bu aşağılık girişimi de geldiği yere gönderecektir.

Şu, İslam ülkelerinin bilmesi gereken bir gerçektir ki, emperyalizmi ruhlarımızdan atarsak o topraklarımızdan çıkacaktır.

‪Bugün gücümüz basın açıklaması yapmaya yetiyor ama bunu elimizle gerçekleştireceğimiz günler mutlaka gelecektir ve o gün İsrail’e öyle bir tokat atacağız ki hayatı gözünün önünden Gazze şeridi gibi geçecek.

Kampüs; hakkın, haklılığın, zulme karşı tavır almanın yurdu olmaya devam edecektir.

Zafer inananlarındır ve zafer yakındır.

Ülkücüler Yürüyüş ve Basın Açıklamasını Provoke Etmeye Çalıştılar!

Ülkücü öğrenciler, Kudüs yürüyüşüne katılarak Kudüs’le alakasız milliyetçi, ideolojik sloganlar attılar. Yapılan uyarılar ve program öncesinde yapılan hatırlatmalara rağmen ısrarla ideolojik bozkurt simgesi kullanarak yürüyüşün amacına uymayan eylemlerde bulundular.

Yürüyüşü tertip eden topluluklardan ısrarlı bir şekilde Kudüs Yürüyüşüne katılma isteklerini ileten ülkücü öğrenciler, ideolojik slogan ve eylemlerde bulunmayacaklarına dair söz vermelerine rağmen sözlerinde durmayarak etkinlikte gerginliğe sebebiyet verdiler. Kendisine söz hakkı verilen öğrenci konseyi başkanı ise Ülkücülerin propagandasını yaparak Kudüs’le alakasız bir konuşma yaptı ve alanda bulunan diğer toplulukları tahrik edici son derece tehlikeli bir kışkırtma girişiminde bulundu.

Ülkücülerin sözlerinde durmamalarına, tüm kışkırtıcı eylem ve söylemlerine rağmen etkinlikte bulunan diğer topluluklar büyük bir sabır göstererek hazırlanan tehlikeli tezgâha düşmediler.

Kudüs gibi büyük bir ideal için toplandıklarını söyleyen Kudüs Sevdalısı topluluklar, sözlerine sadık kalmayan ve kendilerini tahrik eden ülkücü grubun eylemini son derece basit ve çocuksu bir diretme olarak gördüklerini ifade ettiler.

Tüm tahriklere rağmen vahdete ve kardeşliğe zeval getirmeyen ASÜ’lü Kudüs Sevdalısı topluluklar olaysız bir şekilde dağıldılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.