27 Mart 2020 Cuma, 09:12
Hamdullah ER
Hamdullah ER hamdullaher72@gmail.com Tüm Yazılar

Koronavirüs’ün İfşa Ettikleri

Koronavirüs… Bizleri seninle imtihan eden Rabbimizin şanı pek yücedir, azameti ve kudreti sonsuzdur. Kendi başına hayata tutunamayan sevimsiz Korona; Haftalardır tek gündemimiz sen oldun. Seninle yatıp seninle kalkıyoruz. Ekranlarda hazır kıta bekleyen, bölünmüş ekranlardaki görüntüsünün altında gazeteci yazan fakat gazetecilik dışında her konuda uzman olan o bilindik simalar, yine senin hakkında tespitlerde, analizlerde, çıkarımlarda bulunuyorlar. […]

Koronavirüs… Bizleri seninle imtihan eden Rabbimizin şanı pek yücedir, azameti ve kudreti sonsuzdur.

Kendi başına hayata tutunamayan sevimsiz Korona;

Haftalardır tek gündemimiz sen oldun. Seninle yatıp seninle kalkıyoruz.

Ekranlarda hazır kıta bekleyen, bölünmüş ekranlardaki görüntüsünün altında gazeteci yazan fakat gazetecilik dışında her konuda uzman olan o bilindik simalar, yine senin hakkında tespitlerde, analizlerde, çıkarımlarda bulunuyorlar.

Her konuda uzman oluşlarının sosyal medya dilinde amiyane bir tabiri var, fakat bu tabiri edebim gereği burada kullanamayacağım. Yine de bunu bilmeni diliyorum Korona.

Umarım bunları görmüyorsundur. Zira görsen hamakat ve cehalet karşısında kahrolurdun.

Ya da dur bir dakika!

Görsen mi acaba? Kurtuluruz belki senden. Her neyse…

Sevimsiz virüs;

Herkes senin hakkında bir tespitte bulundu, bulunuyor, bulunmaya devam edecek. Sana her ne kadar sevgi dolu sözcüklerle hitap etmesem de bana da, seninle ilgili bir konuda yorum yapma hakkını tanımanı rica ediyorum.

Sevimsiz Korona;

Hiçbir uzman, gazeteci, uzman gazeteci senin ahmak/yobaz/kindar ifşa edici özelliğinden bahsetmedi. Fakat sen gelişinle içimizdeki ahmakları, cahilleri, yobazları ifşa ettin.

Bunları açık bir şekilde ifşa etmene kahroluşumuzu bir kenara bırakırsak, belki de bu yüzden sana bir teşekkür bile borçlu olabiliriz.

Herkesin senden nefret ettiği, köşe bucak senden kaçıp, saklandığı bir zamanda sana teşekkür etmek, büyük cesaret örneği. Bu yüzden sen de bana teşekkür borçlandın. Bu borcu sevdiklerime, bana ve ülkeme daha fazla zarar vermeden çekip gitmekle ödemeye ne dersin?

Sevimsiz virüs;

Ahmak/yobaz/kindar ifşa edicisin dedim. Müsaadenle açmak istiyorum.

Sana karşı aldığımız tedbirler gereği okullarımıza bir müddet ara verdik. Öğretmenler, televizyon ekranlarından öğrencilerine ulaşıp derslerini aksatmamaları için gayret gösteriyorlar.

Onlar bu çabayı sergilerken, İslam’a ve İslam’ı temsil eden değerlere kin kusan fosilleri, yobazları ifşa ettin.

Gazeteci libasına bürünmüş ahlaksız meczubun biri, ders anlatan öğretmenlerin başörtüsüne saldırıyordu.

Başörtülü öğretmenlerin ders vermesinin yanlış olduğunu, onların öğrencilere rol model olamayacağını bütün nefretiyle ağzından salyalar akıtarak dile getiriyordu.

Bu kin fıçısının temsil ettiği zihniyet, azgın bir zihniyeti temsil ediyor. Neferi olduğu zihniyetin temsilcileri, yıllarca bu ülkede Müslümanlara ve İslam’ı çağrıştıran her şeye karşı savaş başlatmıştı zira.

Sevimsiz Korona;

Yüz yıllar boyunca bile memleketimizi terk etmesen vereceğin zarar, bu azgın güruhun verdiği zararın yanına bile yaklaşamayacak.

Bu kindar ahlaksızlar, seninle geçirdiğimiz imtihan karşısında alemlerin Rabbine müracaat etmemizi, acizliğimizi dile getirip merhamet dilememizi dahi sindiremiyorlar.

Bütün insanlığa huzuru ve adaleti sağlayacak sosyal, siyasal, hukuksal ve ekonomik bir hayat nizamı olan İslam’ı kıl, sumak ve rüya dinine çevirmek isteyenleri, buna inanmak için hazır kıta bekleyenleri ifşa ettin.

Layk avcısı edepsizlerin, beli bükük yaşlılarımıza karşı olan saygısızlıklarını ifşa ettin. Bu yarım akıllı müptezellerin saygısızlıkları bizi utandırdı, yerin dibine soktu.

Velhasıl Korona, biyolojik etkilerinin dışında sosyolojik ve psikolojik etkilerinle de bizi darmadağın ettin.

Sevmedik seni sevimsiz virüs.

Hamdullah ER

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir