Kasım Ayında “Ebu’l-Kâsım” Anılıyor

28 Kasım 2017 Salı, 13:06

Aksaray’da “Peygambere yöneliş” tüm yoğunluğuyla devam ediyor, Peygamber efendimizin doğum günü mevlit Kandili kapsamında düzenlenen Peygamberi anma ve anlama konulu etkinlikler devam ediyor.

Tüm insanlığın kurtuluşu için bir örnek ve önder olan Hz. Muhammed (s.a.v) sadece Müslümanların değil gayri Müslimlerinde her türlü sosyal yaşam özgürlüklerini elde edebilecekleri eşsiz metodu ve pratiği gerçekleştiren rahmet peygamberidir.

Müslümanların içinde bulunduğu sorun ve sıkıntıların tek çözümü olarak o’na yönelmek, o’nun mesajını yaymak ve yaşamaktan başka bir yolun olmadığı “Mevlidi Nebi” etkinliklerinde anlatılıyor.

Aksa-Der’in düzenlediği Mevlid-i Nebi etkinliğinin ardından Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER), Ensar Vakfı, Enderun Aileyi Koruma Eğitim ve Kültür Derneği, Birlik Vakfı gibi duyarlı kuruluşlar etkinlik duyurularını yaptılar. 3 Aralık 2017 Pazar günü saat 20.00 da Aksaray Kültür Merkezinde Muhammed Emin YILDIRIM “Nebevi Ufukta Ümit Meltemi” temalı bir konuşma yapacak.Siyer Vakfı Başkanı Muhammed Emin Yıldırım Pazartesi günü saat: 14.00 da Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Merkezi Konferans Salonunda “Nebevi Ufukta Gençliğin Değeri ve Önemi” temalı konferans verecek.

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Aksaray Şubesi Kabak 1 Aralık Cuma Akşamı saat: 19.30 da “En Güzeli En iyi Öğreten Eğitimci Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) konulu konferans düzenleyecek. Eğitimci Yazar Halil İbrahim KABAK konuşma yapacak.

Ensar Vakfı Aksaray Şubesi Mevlidi Nebi haftası kapsamında Aksaray’ da bulunan tüm İmam Hatip Liselerimizde Ankara Vaizlerinden Neşe OKUROĞLU (KÖSE) Hoca hanımın seminerleriyle Peygamberi anma ve anlama etkinliklerini gerçekleştiriyor.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.