Hüda Par Aksaray İl Başkanı Özgür Kalkan’dan Bayram Mesajı

31 Ağustos 2017 Perşembe, 18:22

Hür Dava Partisi Aksaray İl Başkanı Özgür KALKAN, yayımladığı bayram mesajında Müslümanların Kurban Bayramını tebrik ederek, İslam dünyasında birlik, beraberlik ve kardeşliğin oluşması için temennide bulundu.

Mesajın tam metni şu şekilde,

“Kurban Bayramı tüm inananlar için yüce Allah’ın bir lütfu, bereketi ve rahmetidir. Kurban’ın bize işaret ettiği nokta paylaşmak, feda etmek, Müslüman kardeşlerini kendi nefsinden önce düşünmek, onları tercih etmektir. İmtihan ve mücadele dünyasında nefsin esiri olmamak, gerekirse canından daha kıymetli olan ne varsa onları da Allah yolunda dava uğruna feda edebilmektir. Hz. İbrahim ve oğlu İsmail(as) kıssasından aldığımız ders budur.

Bu gün yeryüzünde başta İslam âlemi olmak üzere insanlığın katledildiği, çocukların ve yaşlıların merhamete muhtaç kaldığı, mazlum coğrafyalarda feryatların arşa yükseldiği böylesi karanlık ve yalnızlık asrında bayramların bizlere verdiği mesaj üzerine derinlikli bir şekilde düşünmek, gereğini yerine getirmek mecburiyetindeyiz.

İslam dünyası olarak her zamankinden daha mustazaf bir hale gelmiş bulunmaktayız. İnsanlığın kurtuluşu için artık vahdetin gerçekleşmesi en öncelikli görev ve sorumluluktur. Vahdetin dilini konuşmaktan başka kurtuluş yolu bulunmamaktadır.

Yerelde kardeşlik, birlik, beraberlik sağlanmadığı takdirde halkı Müslüman olan ülkelerin birleşmesini beklemek ve istemek beyhudedir. İnşallah bu bayram kibir, suizan, tembellik ve düşmanlığı bir kenara bırakıp kardeşliği tesis etmek için vahdete atılan bir adım, bir başlangıç olur.

Bu duygu ve temennilerimle başta İslam aleminin Kurban Bayramını tebrik ediyorum, Aksaray halkının bayramlarını tebrik ediyorum, kesilecek kurbanları ve muhtaçlara yapılacak yardımların cenabı Allah katında makbul olmasını niyaz ediyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.