Hilton’lu Umre Tur Kayıtları Başladı

21 Ekim 2017 Cumartesi, 14:02

Aksaray İl Müftülüğü resmi sitesinden umre kayıtlarının başladığı duyuruldu. Umreye gitmek isteyenler fiyat tablosuna göre tercihlerini yapabilecekler.

Yayınlanan fiyat tablosuna göre umreye gidecek ziyaretçiler için 7 günlük konaklama bedeli, 6.185 TL ile 7.125 TL arasında ödeme yapılacak. Umreye gidecek olanlar için yayınlanan listenin başında Medine’de konaklama süresince Hilton otel, Mekke’de ise Fairmont otel yer alıyor.

Kutsal mekânları ziyaret ve umrenin ruhuna uygun düşmeyen lüks tercihlerin listelerde yer alması tepkilere neden oluyor. İslam’ın, zorluklar içinde doğuşuna şahitlik etmiş hicaz bölgesinde lüks ve konforun olağan hale gelmesi, umre ziyaretçilerinde beklenen manevi duygu yoğunluğunun oluşmasına engel oluyor.

Zorluk beldelerinde her türlü kolaylığın para karşılığında sağlanması, hizmetin ötesinde kapitalizme can verirken, umre turlarından dönen Müslümanların ne kadar manevi donanımla döndükleri tartışılıyor.

Umre ve Hac ibadetiyle gerçekleşmesi beklenen dini, siyasi, sosyal dönüşümü gerçekleştirecek nitelikli ekipler ve rehberlerin yetiştirilmesi bekleniyor.

Sadece duygusal anlamda düzenlenen turlar turistik bir gezi dışında hiçbir manevi getiri sağlamıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.