Halkı Batırarak Yükselen Bankalar!

31 Ekim 2017 Salı, 13:32

Kötüye giden ekonomi, her geçen gün artan işsizlik, yoksulluk ve açlık sınırı rakamlarının en büyük sebeplerinden biri olarak bankalar gösteriliyor.

Ülke ekonomisinin birçok sektöründe görülen mali sıkıntı ve gerileme rakamlarına rağmen bankaların gün geçtikçe daha çok kazanmaları önü alınamayacak felakete her gün biraz daha yaklaşıldığını işaret ediyor.

Hiçbir üretimi ve katkısı olmaksızın bankaların yıllık karlarını yüzde 28,6 arttırarak 37 milyar 180 milyon liraya kadar yükseltmeleri halkın ne ölçüde büyük bir soyguna ve sömürüye maruz kaldığını net bir şekilde gözler önüne seriyor.

Cumhurbaşkanı’nın her fırsatta yaptığı uyarıları ve kimi zaman çok sert bir üslup kullansa bile bankaların umurunda olmuyor. Bir ülkeyi batırmanın en kolay yolu olarak bankacılık sektörünün halkın belini büken faiz uygulamaları yuvaların dağılmasına hayatların son bulmasına sebep oluyor.

Halkın refahına ve huzuruna kasteden bankacılık sektörü modern zamanların en büyük tehdidi olarak tüm ülkelerin ve halkların geleceğini ipotek ediyor.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.