Günün Her Saatinde Trafik Kaosu Yaşanıyor!

15 Eylül 2017 Cuma, 15:58

Aksaray trafiği her geçen gün daha kötüye gidiyor. Gurbetçilerin çekilmesiyle trafikte beklenen rahatlamanın aksine yoğunluk her geçen gün daha da artıyor. Yeni eğitim öğretim döneminin başlayacağı şu günlerde trafiği rahatlatmak amacıyla yetkililerin aldığı her hangi bir tedbire rastlanmıyor.

Özellikle çarşı merkezinin kimi yollarında çift yönlü veya iki sıra park yapılması trafiği felç ederken kaldırımların darlığı sebebiyle araç yoluna inen yayaların bu karmaşayı daha da arttırdığı görülüyor.

Efor Kavşağı üst geçit projesi nedeniyle kavşağın trafiğe kapatılması şehirde ulaşımı tam anlamıyla felç etti. Aksaray’ın çözülemeyen park sorunu gün geçtikçe mağduriyetlerin artacağını gösteriyor. Birçok yerde kaldırımların otopark olarak kullanıldığını görmek sıradanlaşmış durumda.

Günün her saatinde birçok noktanın kilitlendiği gözlemlenen küçük şehirde trafiğin akması hayal görünüyor.

Aksaray’ın merkez noktası konumunda olan ulu camii önündeki Belediye otoparkı ve hükümet meydanına kadar uzanan caddede parkın tamamen kaldırılması bekleniyor. Şehrin en gözde yerinin belediye araçları için otopark olarak düzenlenmesi halkın tepkisini çekmeye devam ediyor.

Trafiğin yoğunluğundan ziyade düzenlemenin çözüm üretmediği, özellikle merkez bölgesi için yetkililerin kökten çözümü getirecek projeleri hayata geçirmesi bekleniyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.