Gönüller O’nu Dinlemeye Doymuyor

05 Aralık 2017 Salı, 12:51

Aksaray’da Muhammedî Sevda coşkuyla devam ediyor. Peygambere olan hasret, O’na olan sevda salonlara sığmıyor. Yapılan her etkinlikle Peygambere olan sevgi artıyor, O’nun yoluna olan rağbet yükseliyor.

Siyer Vakfı Başkanı Muhammed Emin Yıldırım ASÜ’de konferans verdi. “Hadis Yılı” projesi kapsamında “Nebevî Ufukta Gençliğin Değeri ve Önemi” konulu konferansta salon tıklım tıklım doldu.

Mefkûre ve Enderun Öğrenci topluluklarının düzenlemiş olduğu konferansın sunuculuğunu Mehmet Akkaya yaptı. Hafız Osman Bedrettin ve Hafız Ömer Yılmaz’ın Kur’an Tilaveti dinleyenleri mest etti.

Asü Mefkûre ve Asü Enderun toplulukları adına açılış konuşması yapan Ali İkram Varol, “Gayemiz Allah, Önderimiz Rasulullah, Kitabımız, Kur’an, yolumuz cihat, en büyük arzumuz; Allah yolunda şehit olmaktır” sözleriyle başladı.

“Nebevî Ufukta Gençliğin Değeri ve Önemi” konulu konuşmalarını yapmak üzere platforma davet edilen Siyer Vakfı Başkanı Muhammed Emin Yıldırım, kendisini böyle bir toplulukla ve böyle bir konuyu konuşmak üzere buluşturan Allah’a hamdederek katılımcıları selamladı.

Gençliğin önemine değinerek konuşmaya başlayan Muhammed Emin Yıldırım, İslam davasının çevresinde bulunan, onu yalnız bırakmayıp destekleyenlerin genç Müslümanlar olduğuna dikkatleri çekerek gençlere değer ve sorumluluklarını hatırlattı.

Muhammed Emin Yıldırım, “Peygamber nasıl bir genci sever?” sorusunu sorarak Müslüman gençlerde bulunması gereken güzel özellikleri on maddede sıraladı;

1-İhsan şuuruna eren, hayatın her alanına bunu yayan Müslüman gençleri peygamber sever.

2-İrfan seviyesine varan, elde ettiği bilgiyi özümseyerek bilince dönüştüren geçleri peygamber sever.

3-İrşat sorumluluğunu taşıyan gençleri peygamber sever.

4-İnsaf sahibi gençliği, nefse rağmen, her türlü zorluklara rağmen insafı elden bırakmayan gençleri peygamber sever.

5-İtimat kavramının içini dolduran, değerlerine güvenen ve kendisine güvenilen gençleri Peygamber sever. Mü’min, güvenen ve güvenilen kişidir.

6-İtizar etmekten çekinmeyen, hatasını kabul edip özür dileyen gençleri peygamber sever.

7-İmar etmeyi öncelikli mesele olarak gören gençleri peygamber sever.

8-İstikbal kaygısını doğru bir şekilde anlayan, planını nebevi metoda uygun bir şekilde yapan gençleri Allah Rasulü sever.

9-İn’ikas, temsîliyet makamına gölge düşürmeyen Müslüman gençleri peygamber sever.

10-İsraf, kendisine emanet edilen şeyler hakkında sınırı aşmayan, hassas olan, herşeyi yerli yerine koyan Müslüman gençleri peygamber sever.

On maddeyi detaylarıyla birlikte açıklayan Siyer Vakfı Başkanı Muhammed Emin Yıldırım gençlere hitaben “Emin olunuz ki bu işi profesyoneller yapamayacak, bu işi profesörler yapamayacak, bu işi yine tarihte olduğu gibi bir avuç inanmış genç yapacak. Vallahi billahi bu iş olacak, Allah nurunu muhakkak tamamlayacaktır. Eğer o nurunu tamamlayacaksa neden bu iş bizim elimizle olmasın, neden bizde bu işin içinde olmayalım?

M. Emin Yıldırım Hoca, “Sevdanız İslam olsun, modeliniz Mus’ab olsun, varacağınız mekânda Dârusselam olan cennet olsun” temennileriyle sözlerini tamamladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.