Esnaftan Büyük Tepki “Bina değil ucube!”

06 Eylül 2017 Çarşamba, 10:20

Ulu Camii arkasında bulunan eski yağ pazarı yerine kurulan devasa binanın mahkemelik olduğundan dolayı uzun bir süre boş kalmasına çevredeki esnaflar tepki gösterdi.

Halkın parasıyla yapılmış olan devasa binanın halka hiç bir fayda sağlamadığını, milletin emeklerinin heba edildiğini ifade eden esnaflar yetkililerin bu olumsuz duruma acilen müdahale etmelerini bekliyor.

Eski Belediye Başkanlarından Osman Ertuğrul döneminde yapılmış olan binanın yıllar geçmesine rağmen hiç bir şekilde kullanılamadığını, çevrede ki esnafa büyük zarar verdiğini, binanın arka kısımları madde bağımlılarının mekanı haline geldiğini, buna sebep olan ve şu anda seyirci kalan yöneticilerin büyük vebal altında olduklarını ifade eden esnaflar son derece tepkili.

Aksaray çarşısının değişik yerlerinde Belediye tarafından bu güne kadar yaptırılmış olan hiç bir binanın verimli bir şekilde kullanılamadığını ifade eden çevre esnafları, bu icraatların zarardan başka bir sonuç doğurmadığını söyleyerek, hali hazırda boş duran binanın en azından düğün salonu, otopark gibi halkın ihtiyaçlarını karşılayacak, çevredeki esnafın ticaretine katkı sağlayacak sosyal hizmet alanında faaliyete geçmesini bekliyorlar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.