Bu Görüntüler Tepki Çekti

16 Mart 2020 Pazartesi, 12:40

Aksaray’da dün akşam saatlerinde Korona Virüs şüphesiyle hastaneye kaldırılan Eskilli çiftin sedyede, yetersiz önlemler altında taşınma görüntüsü tepki çekti.

Dün akşam saatlerinde umre ziyaretinden memleketleri Eskil ilçesindeki evlerine dönüş yapan Resil Y. (71) ile eşi Cennet Y. (69) yüksek ateş ve solunum sıkıntısı nedeniyle kendilerinde koronavirüsü olabileceği şüphesiyle 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verdi.

İhbar üzerine ikamete giden sağlık ekipleri, ambulanslarla karı-kocayı Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak sedyeye konan Koronavirüs şüphelilerinin normal bir hasta taşınıyor görüntüsü, gereken önlemlerin alınmadığı yorumlarına yol açtı.

Geçtiğimiz günlerde Sakarya’da Koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırılan vatandaşın taşındığı sedye görüntüsü, şüphe durumunda alınan önlemlerin ciddiyetini göstermiş ve kamuoyu tarafından takdirle karşılanmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Sakarya’da çekilen bu video, şüphe durumunda alınmış tedbirin ciddiyetini gösteriyor!” açıklamasını yapmıştı.

Eskilli çiftte koronavirüse rastlanmadı fakat Eskilli çiftin sedye ile yetersiz önlemler altında taşınma görüntüsü, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Koronavirüs şüphelilerini hastaneye taşıma konusunda ciddiyetsiz hareket ettiği yorumlarına yol açtı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir