13 Ekim 2014 Pazartesi, 23:38
Yusuf Çekiç
Yusuf Çekiç yusuf@bizimaksaray.com Tüm Yazılar

Bizim,Sizin ve Hepimizin

Her yeni yayın başında ilkeler belirlenir ve bu ilkelere uymak için hedef kitleye sözler verilir. Bizde yeni haber sitemiz için ilkelerimizi belirledik. Ve ilkelere uyulup uyulmadiginin kontrolünü değerli takipçilerimize bırakacağız. Yerel habercilik mantığını değiştirmeye talip haber sitemiz sadece ve sadece hakkın sesi olmak için gayret gösterecektir. Kimseden hiçbir çekincemiz yoktur. Stratejik davranmayacagiz; hakkı yalın bir […]

Her yeni yayın başında ilkeler belirlenir ve bu ilkelere uymak için hedef kitleye sözler verilir. Bizde yeni haber sitemiz için ilkelerimizi belirledik. Ve ilkelere uyulup uyulmadiginin kontrolünü değerli takipçilerimize bırakacağız.

Yerel habercilik mantığını değiştirmeye talip haber sitemiz sadece ve sadece hakkın sesi olmak için gayret gösterecektir. Kimseden hiçbir çekincemiz yoktur. Stratejik davranmayacagiz; hakkı yalın bir şekilde dile getireceğiz. Bu şehirde haberciligin nasıl olacağını uygulamalı olarak öğretmeye talibiz. Kes, kopyala, yapıştır ve masa başı haberciligi bizimle beraber sona ermiştir. Sorgulayıcı ve araştırmaya dönük habercilik devrini bu şehre yasatacagiz.

Talimatla asla haber yapmayacagiz. Birilerine yaranmak adına ilkelerimizden taviz vermeyeceğiz. Kimseye kategorik olarak karşı olmayacağız ve genellemeci olmayacağız. Bir yanlıştan dolayı tüm kurum ve şahısları asla hedef alamayacağız. Müslümanca duruş ve Müslümanca olayların iç yüzünü yansıtmaya çalışacağız.

Bu şehirde ezilmislerin ve kimsesizlerin sesini gür bir şekilde haykiracagiz.

Sesi çıkması gerekenlerin sesi olacagiz. Hiçbir kuruluşun haber bülteni olmayacağız. Hakk namina yapilan tüm çalışmalara hakkiyla yer verecegiz.

Araştırma dosyalariyla şehrimizin sorunlarını dile getirmeye çalışacağız. Röportajlarımızı bürokrasi ile değil konunun uzmanı her kimse onunla gerçekleştireceğiz.

Haber yorumlarımızla olayların perde arkasını irdeleyerek anlaşılmasını sağlayacağız.

Hızlı haber değil doğru haber sunmak için gayret göstereceğiz.

Tarafsızlık namina haktan kopmayacagiz.Hakkin tarafında olacağız. ve adil olacağız.

Hesap vereceğimiz tek mercii olan Alemlerin Rabbi Cenabı Allah’ın rızasını gözetecek ve O’ndan başka hiç kimseden çekinmeyecegiz.

Bu ilkelerle başladığımız bu yolculukta Rabbim tüm çalışma ekibimize muvaffakiyetler versin diyor,

Selam ve dua ile kalın…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir