Başörtülü Öğretmenlere Kin Kusan Can Ataklı’ya Suç Duyurusu

25 Mart 2020 Çarşamba, 13:52

Eğitim-Bir-Sen televizyon programında, Eba TV’de ders anlatan başörtülü öğretmen hakkında kullandığı ifadeler nedeniyle Can Ataklı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Eğitim Bir Sen Aksaray Şube Başkanı Murat Günaydın, Eğitim Bir Sen olarak Can Ataklı hakkında yaptıkları suç duyurusunun basında geniş yer bulduğunu belirterek Ataklı için “hadsiz” nitelemesinde bulundu.

Eğitim-Bir-Sen’den yapılan yazılı açıklamada, öğretmenlerin son zamanlarda sıklıkla şiddetin, saldırının, hakaretin, iftiraların mağduru olduğu belirtildi.

Bunun son örneğinin, öğretmenlik mesleğini başörtülü olarak yapan kadın öğretmenlere yönelik sözleri nedeniyle gazeteci Can Ataklı olduğu kaydedilen açıklamada, “Başkalarının tercihlerine saygı duymak bir yana zehirli diliyle kin kusan, güya gazeteci olarak geçinen trol, koronavirüs salgını nedeniyle EBA TVde öğrencilerine bir şeyler öğretmeye çalışan başörtülü öğretmenimizin şahsında, manevi değerlerimize, tüm başörtülülere dil uzatarak facia nitelemesi yapmış, aslında kendisinin bu ülke için bir facia olduğunu itiraf etmiştir. Eğitim Bir Sen olarak, millî ve manevi değerlerimizin korunması, bunlara el ve dil uzatanlara karşı her platformda mücadele verilmesi konusunda her zamanki tavrımızı ve kararlılığımızı koruyacağız” denildi.

Açıklamada ayrıca Can Ataklı hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na, ‘halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılamak’, ‘kamu barışını bozmaya teşebbüs‘ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek‘ suçlarından suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir