ASÜ ye 15 Temmuz Milli İrade Meydanı

11 Ekim 2017 Çarşamba, 12:43

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 15 Temmuz hain darbe girişimini unutmadıklarını ve unutturmamak adına kampüs içindeki meydanda bir düzenleme yaptıklarını söyledi.

Hainlerin Yaptığı Katliamlar Unutulmayacak!

15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nı şehir protokolüne tanıtan Rektör Şahin, amaçlarının, geçmişte yaşananları unutturmamak olduğunu söyledi. Meydan düzenlemesinin henüz tamamlanmadığını dile getiren Şahin, “Burası için şu ana kadar yaptığımız çalışmalar dışında farklı düzenlemeler de yapılacak.

Meydan duvarlarına darbe gecesinin dakika dakika gelişmelerinden oluşan anlatılar, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın mesajı ve şehitlerimizin kısa bilgilerinin yer aldığı levhalar yerleştirildi. Hemen anıt arkasında ise 15 Temmuz Milli İrade Meydanı ismini belirten bir peyzaj yapıldı” dedi.

Bölgenin öğrencilerin çokça bulunduğu bir alan olduğunu ve özellikle bisiklet istasyonları devreye girdikten sonra daha bir kalabalık olmaya başladığını ifade eden Şahin, “Gençler burada, o geceye ilişkin mesajların içerisinde dolaşıyorlar. Böylece 15 Temmuz’u daha iyi kavrıyorlar” dedi.

İl Protokolü de çalışmanın son derece verimli olduğunu ve iyi tasarlandığını belirterek, yapılabilecek düzenlemelere dair görüşlerini paylaştılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.