Aksaray’dan Kudüs’e Destek Emperyalizme Nefret!

06 Aralık 2017 Çarşamba, 16:26

Aksaray STK platformu Ulu Camii önünden Kudüs’e destek ABD ve İsrail’e lanet protestosu düzenledi. Aksaray STK platformu başkanı Eyüp DAĞDAŞ’ın yaptığı basın açıklamasında halkın emperyalist ABD ye ve Siyonist İsrail’e olan öfkesi dikkatlerden kaçmadı.

Müslümanların ilk kıblesi ve mukaddes kabul edilen, adı Kur’an da geçen Kudüs’ü Aksaray halkı yalnız bırakmadı, duyarsız kalmadı ve basın açıklamasına yoğun bir şekilde iştirak etti.

 

Yapılan ortak basın açıklamasında “Filistin dar bir coğrafya ’da bulunan bir takım insanların meselesi değil, tüm İslam âleminin namusudur, Dünya var oldukça Kudüs bizimdir!” diyen Eyüp DAĞDAŞ, tüm İslam âlemine çağrıda bulunarak, emperyalistleri ve Siyonistleri insanlığa davet etti.

Basın açıklamasının dikkat çeken bölümleri şu şekilde;

Türkiye’nin gençliğinin sömürge düzenine karşı bildirisidir.

Aziz milletimiz.

Her geçen gün İslam coğrafyası küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrilmektedir. Dün kendisini muasır medeniyetler seviyesinde gören Avrupa’nın merkezinde Bosna’da yaşanan soykırım hafızalarımızda taze iken Suriye’de her gün bir insanlık dramı yaşanırken Arakanda naklen soykırımlarda kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilirken; milyonlarca insan yerlerinden yurtlarından ayrılmak durumda kalmıştır.

Silahların menşei dünyanın kan emici vampirleri olan sömürgeci ülkeler arasında değişirken ölenlerin hep savunmasız Müslümanlar olduğu açık bir şekilde görülmektedir.

İlk kıblemizin bulunduğu Filistin 1948 yılından beri yüzlerce yıllık büyük İsrail projesi çerçevesinde adım adım işgal altına alınmıştır. İslam’ın ilk kıblesinde dahi ezanı Muhammedî’nin yasaklanması son olarak da Kudüs’ü işgalci Siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmesi cüretinde bulunulmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslam âlemine hatırlatıyoruz.

Âlemi İslam’ın reel politik kaygılardan arınarak Amerika’dan İsrail den değil Allah’tan korkmaya ve ona teslim olmaya çağırıyoruz.

 Artık ümmetin prangalarından kurtulmasıyla Filistin’in özgürlüğüne kavuşması aynı çizgiye gelmiştir.

Tüm dünyaya hatırlatmak isteriz ki Türkiye tarihin kendisine yüklediği kutsal misyonunu ifa edecek okyanus ötesinden iftira, tiyatral operasyonlar ve karalama kampanyalarıyla engellenmek istense de din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin tüm mazlumların hakkını savunmaya daha gür bir sesle devam edecektir. Şu açıkça bilinmelidir ki New York un bir gece aydınlanması için tüm gönül coğrafyamızı ateşe atanlar Kudüs’ümüzün bir anlık karanlığa bürünmesinin sonuçları çok ağır olacaktır.

Tarih bize göstermiştir ki Theodor Herzl in rüyasıyla hareket edenler bu çağın Selahaddinlerini, Abdülhamitlerini hesaba katmazlarsa acı bir kâbusa uyanacaklardır.

Ey iman edenler!

Hangi düşünce ve güç dengesi sizi Allah yolunda mücadele etmekten, hakkı müdafaa etmekten alıkoyuyorsa bilin ki bu Allah’ın razı olduğu bir şey değildir.

Bir gün bu ateş çemberi hepinizi içine almadan harekete geçiniz!

Irk, meşrep ve mezhepsel taassubu bir kenara bırakıp siz Ey Müslümanlar Allah yolunda birleşiniz!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.