Aksaray’da Kur’an Meali Sınavı Düzenlendi

05 Kasım 2017 Pazar, 17:40

Kur’an Nesli Platformu tarafından “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Sınavı” temasıyla düzenlenen Kur’an-ı Kerim meali sınavı Türkiye genelinde 46 ilde gerçekleşti.

Aksaray’da Ulu ırmak Sınav Eğitim Merkezi (USEM) de gerçekleşen sınav 3 ayrı kategoride gerçekleşti. Sınavda birinci ve ikinci kategoriden sınava giren katılımcılara 60 soru sorulurken üçüncü kategoriden sınava giren katılımcılara ise 80 soru soruldu. Katılımcılara sınav için 120 dakika süre verildi.

İnsanlığın son kurtuluş yolu olan Kur’an-ı Kerimi anlamak ve yaşamak için büyük öneme sahip olan meal sınavının Aksaray’da bu yıl ikincisi düzenlenmiş oldu.

Sınava katılan öğrencilerden Hamdullah Er, bizimaksaray.com’a yaptığı açıklamada “İslam âleminin bugün içerisinde bulunduğu içler acısı durumun temelinde Kur’andan uzaklaşmak yatmaktadır. Kur’an-ı Kerim’i anlamak ve yaşamak için böyle sınavlar büyük önem taşımaktadır. Türkiye genelinde böyle güzel bir sınava aracılık yaptığı için genelde Kur’an Nesli Platformuna, özelde ise platformun Aksaray temsilciliğini yapan Aksa-Der’e teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun, çalışmalarını bereketlendirsin.” İfadelerinde bulundu.

Halktan sınava katılan Ahmet Yılmaz ise “Sınava ilk kez giriyorum, bu sınav vesilesiyle Kur’an-ı Kerime biraz daha yaklaşmış olduk. Sınav içeriği Kur’an-ı Kerim olunca soruları da düşündürücülük ve öğreticilik açısından gayet verimli olduğunu gördük. Yine bu sınav vesilesiyle Kur’an-ı Kerimi tefekkür etme imkânı bulduk. Benim için ders mahiyetinde bir sınav oldu” dedi.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.