Aksaray Tarihinde Bir Facia İcraat!

05 Eylül 2017 Salı, 11:59

Ulu Camii arkasında bulunan eski yağ pazarı yerine yapılan devasa binanın mahkemelik olduğu için kullanıma kapalı olması akla birçok soru işaretini getiriyor.

Binanın yapılması bölgenin canlılığını yok ederek, çevrede bulunan esnafa ekonomik darbe oldu. Köylünün ürettiği doğal organik gıda maddelerinin satıldığı canlı ticaret ortamı yok edilerek üretim yapan köylüye ve organik ürün satıcılarına büyük bir darbe oldu.

Rant zihniyetinin ayyuka çıktığı her halinden belli olan bina çevresinde bulunan yollar fazlasıyla daraltılarak çarpık yapılaşma bizzat belediye eliyle gerçekleştirilmiş oldu. Arka cephelerde neredeyse yola sıfır duvarlar yükseltildi.

Binanın arka kısmında yapılan çok katlı otopark hiçbir zaman kullanılamadı, şu anda da kullanıma kapalı bulunmakta.

Kullanıma kapalı durumda bulunan devasa bina Fetö’nün parlak dönemlerinde neredeyse komple Fetö’nün kullanımına bırakılmıştı! Şu an binada bulunan Fetö’ ye ait dershane isim ve reklamları ise hala silinmedi!

Halkın parasıyla yapılmış bu devasa bina hiçbir zaman halkın hizmetine girmemiş, halkın faydalanamadığı binadan bir zamanlar Fetö’nün istediği gibi faydalanması, akıllara bürokrasinin hiçbir zaman milletin faydasını gözetmediğini, zaman kaybetmeksizin harekete geçmeyeceğini, halkın ne kadar sahipsiz olduğunu gözler önüne seriyor.

Kamuoyu bu binanın niçin yapıldığını, Kimlerin projesi olduğunu  ve bu bekleyişin ne kadar süreceğini merakla bekliyor.

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.