Aksaray Mültecilere Sahip Çıkıyor

22 Aralık 2017 Cuma, 13:56

Aksaray’da her geçen gün artan göçmen/mülteci varlığı şehirde ne kadar göçmen yaşadığı merak ediliyor. Zorluklarla dolu yolculuk sonrası sıkıntılı bir yaşam mücadelesi veren mültecilerin şehirde ki artışı gözle görülür bir durumda olduğu kaydediliyor.

Savaş, açlık, yoksulluk ve kötü yaşam koşullarından kurtulmak için yurtlarından ayrılarak Türkiye’ye sığınan mültecilere daha fazla yardımlaşma, sahip çıkmanın gerekliliği görülüyor. Zor durumda olan mültecilere kardeşlik elini uzatmanın bir insanlık görevi olduğu ve toplumun huzuru için herkesin yardımlaşma seferberliğine katkı sunması gerekiyor.

Aksaray Üniversitesinde düzenlenen “Göçmenler Günü” etkinliğinde bir konuşma yapan İŞKUR Aksaray İl Müdürü Mahmut Akkuş, “Türkiye’de 191 ülkeden 4,5 milyon civarında göçmen bulunduğunu, Türkiye’nin Avrupa’da ve dünyada en fazla göçmen barından ülke haline söyledi.

Aksaray’da 11 bin 754 göçmen/mültecinin bulunduğunu ifade eden Akkuş, Aksaray Üniversitesinde 32 ülkeden bine yakın yabancı uyruklu öğrencinin bulunduğunu söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.