6-8 Ekim Olayları 3. Yılında

07 Ekim 2017 Cumartesi, 14:51

HDP/PKK nın 2014 yılı Ekim ayında düzenlediği işid’in kobaniye saldırısını bahane ederek “her yer kobani” açıklamasıyla yaklaşık 35 ilde halka saldırılar düzenleyerek katliamlar gerçekleştirmişti.

Sözde “çözüm süreci” döneminde şehirlere silah ve patlayıcı yığınağını yapmış olan PKK, başlatılacak çatışma ortamı için emniyet/asker/devletin gözleri önünde tüm hazırlıklarını tamamlamıştı. İşid kobaniye saldırı başlatınca HDP Diyarbakır il başkanlığı ve HDP eş başkanlarının saldırı startını verme mahiyetindeki açıklamalarıyla şehirlerde yağma ve katliam başlamıştı.

Gözü dönmüş PKK vahşeti tarihte görülmemiş bir katliamı daha gerçekleştirmiş oldu.

6-8 Ekim 2014 tarihi o yıl aynı zamanda Müslümanların Kurban Bayramı tarihiydi. Yapılan katliamlarla Müslümanların kurban bayramı zehir edilmişti.

Yasin Börü ve arkadaşları fakirlere kurban eti dağıtırken, insanlıktan nasibini almamış faşist Pkk’lı katiller tarafından saldırıya uğramışlardı. Fakirlere ulaştırılmak üzere ellerinde et poşetinden başka bir şey olmayan Müslüman gençler İslam düşmanı Pkk’nın eli kanlı canileri tarafından hunharca katledildiler.

Saldırıdan kendilerini kurtarmak için bir apartman dairesine sığınan Müslüman gençlerin peşinden giden HDP/PKK çeteleri dairede yakaladıkları gençleri kurşunladılar, sonra her tarafından bıçakladılar buda yetmedi 3. Kattan aşağıya attılar! Aşağıda toplanmış katiller sürüsü Müslüman gençlere ait cesetleri yaktılar, cesetleri tanınmayacak hale getirdiler!

Tüm bunlar Kobani’de ki kürtlerin özgürlüğü adına yapılmıştı. Kobanide ki kürtlerin özgürlüğü için Türkiye’de ki kürtler katledilmişti!

Hür Dava Partisi binaları ve Hüda Par’ a yakınlığı ile bilinen 400 parti, dernek, medrese saldırıya uğramış, talan edilmiş, yıkılmıştı.

Caddede sakallı, çarşaflı görülen herkes saldırıya uğramıştı.

Böyle bir cehennemin yaşatıldığı zamanda tam 3 gün boyunca devlet ortada yoktu! Emniyet güçleri hiçbir olaya müdahale etmiyordu. Yetkililerden bir ses çıkmıyordu! Güneydoğuda ki Müslüman halk resmen HDP/PKK lı çetelerin katliamlarıyla karşı karşıya bırakılmıştı.

Türkiye’nin kimi müspet çevrelerinden yapılan açıklamalarda ise sadece sağduyu ve sükûnet çağrıları yapılarak “aman provokasyona gelmeyin” açıklamaları yapılıyordu. Her yönden tutarsız ve zillet kokan bu açıklamalar “Katledilseniz de sineye çekin, karşılık vermeyin!” demekten başka bir şey değildi.

Saldırıların dördüncü yılında Yasin Börü ve arkadaşlarının acısı dinmemiş, ailelerinin acısı yüreklerinde ilk günkü gibi duruyor. Katillerin azmettiricileri olan HDP eş başkanı Selahaddin Demirtaş ve tahrikçi diğer yöneticiler hak ettikleri cezalara çarptırılıncaya kadar bu acıların dinmeyeceği ifade ediliyor.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.