2018 Umre Programına Kudüs Ziyareti Eklendi

08 Kasım 2017 Çarşamba, 12:59

Diyanet işleri Başkanlığı umre programına Kudüs ziyaretini ekledi. 2018 umre programında önce Kudüs ziyaret edilecek ve daha sonra umre ziyareti gerçekleşecek.

Diyanet işleri başkanlığı resmi sitesi ve müftülük sitelerinden yapılan duyuruya göre Kudüs/ Mescid-i Aksa programından bazı detaylar şu şekilde;

Sabah Namazı için Mescid-i Aksa Camiine gidiş ve ardından El Halil şehrine hareket edilecek. Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup (a.s) peygamberlerimiz ve zevcelerinin kabirlerinin bulunduğu Külliye ziyaret edilecek.

Hz. İsa’nın doğduğu yer olarak inanılan yeri ziyaret. Zeytin Dağına hareket ve Selman-ı Farisi, Rabiatül Adeviyye hazretlerinin kabir ziyaretleri. Cuma namazı Mescid-i Aksa’da kılınacak. Eski Kudüs’te Hz. Ömer Camiinin ziyaret edilmesi, Hz. İsa’nın çarmıha gerildiğine inanılan yerin görülmesi. Zeytin dağından eski Kudüs şehrinin ve Mescid-i Aksa’nın panoramik olarak görülmesi.

Zion tepesine gidiş, Hz. Davud’un kabrinin ziyaret edilmesi. Eriha şehrine hareket, Hz. Musa’nın kabrinin bulunduğu külliyenin ziyaret edilmesi. Lut kavminin helak edildiği yer olan “Lut gölü” nün (Ölü Deniz) görülmesi.

Kudüs bilincinin artması yönünde son derece önemli olan bu proje, Müslümanların Kudüs ve Mescidi Aksa’ya sahip çıkma sorumluluğuna katkıda bulunacağı bekleniyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.